Facebook cenzuruje strony partiotyczne

Liczne strony o tematyce patriotycznej, sprzeciwiającej się islamizacji Europy oraz promujące wartości konserwatywne zostały zamknięte przez administrację Facebooka. Za zorganizowaną akcją blokowania „niepoprawnych politycznie” stron stoi Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

W ciągu kilku dni zablokowanych zostało kilkaset stron, których jedynym przewinieniem było krytyczne nastawienie wobec islamu, Unii Europejskiej, konkretnych partii politycznych czy ideologii gender. Jak deklarują właściciele fanpejdży, ani razu nie przekroczyli regulaminu portalu, a usunięcie stron jest po prostu aktem czysto politycznym. Usuwa się te strony, które nie odpowiadają poglądami administratorom.

twitter.com/straznikrigczu

– Mój znajomy, który włożył ponad 2000 złotych w swoje fanpejdże wielokrotnie płacąc fejsbukowi za ich promocję (żeby przejść do tego etapu fejsbuk musi zrobić solidną weryfikację czy strona nie narusza regulaminu, wszystko musi być poprawne i cacy na 100% – jeżeli narusza regulamin choć w jednym miejscu – nie ma mowy o płatnej promocji) czuje się po prostu oszukany – wyjaśnia jeden z administratorów strony, która przeżyła weekendową „czystkę”. – Facet ani razu nie naruszył regulaminu. Zawsze tonował język. Zawsze dbał o możliwie jak największą powściągliwość – dodaje użytkownik FB.

Za cenzurowanie stron odpowiada Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który chwali się całą akcją w sieci. – W czasie weekendu przeprowadziliśmy szeroko zakrojoną akcję usuwania stron, które publikowały treści o charakterze rasistowskim, homofobicznym i islamofobicznym. Łącznie zgłosiliśmy ponad 2 tys. stron organizacji neofaszystowakich, skrajnie prawicowych i antyislamskich. Owe strony „neofaszystowskie i antyislamskie” to m.in. „Dumny z bycia Polakiem”, „Husaria – najpiękniejsza jazda świata” czy „Nie dla islamizacji”. Ośrodek zasłynął niedawno z manipulacji przy użyciu starych wiadomości (TUTAJ).

Nasz portal znajduje się w grupie „zwiększonego ryzyka”. Jeśli chcesz być zabezpieczony przed „ucięciem” wiadomości od nas, możesz zapisać się na nasz newsletter (TUTAJ).

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.