Facebook pracuje nad proimigrancką cenzurą

Założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg obiecał Angeli Merkel, że jego serwis pracuje nad usuwaniem rzekomej „mowy nienawiści” oraz „ksenofobicznych” postów na temat nielegalnych imigrantów. O sprawie poinformował portal wirtualnemedia.pl. Według ich wiedzy Zuckerberg nie zorientował się, że mówi przy włączonym mikrofonie.

Do spotkania kanclerz Niemiec oraz szefa Facebooka doszło podczas ostatnich obrad ONZ w Nowym Jorku. Podczas nieoficjalnej rozmowy między Merkel a Zuckerbergiem część rozmowy wyłowiona została przez włączony przypadkiem mikrofon. Kanclerz zapytała, czy Zuckerberg podejmuje jakieś działania mające „ukrócić” rzekomą „mowę nienawiści” na Facebooku w sprawie nielegalnych imigrantów zarobkowych. – Czy pracujecie nad tym? – pytała kanclerz. – Tak – krótko potwierdził szef Facebooka.

Już w połowie września Facebook oraz niemiecki resort sprawiedliwości poinformowały o powołaniu zespołu, którego zadaniem jest wyławianie i usuwanie z sieci treści „rasistowskich”, szczególnie „dotyczących uchodźców”.

Facebook to potężne narzędzie informacyjne. W przypadku ocenzurowania go do tego stopnia, możliwość mówienia prawdy o nielegalnych imigrantach zarobkowych zostanie poważnie ograniczona.

CWIK/niezalezna.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net