Facebook skasował profil partii Konfederacja za treści „niezgodne ze standardami społeczności”. Komentatorzy wprost: To cenzura prewencyjna. Jest oświadczenie (WIDEO)

Administracja portalu Facebook usunęła profil partii Konfederacja. Powodem było przysłowiowe już rzekome łamanie „standardów społeczności” w kwestii narracji o Wielkiej Histerii.

Profil Konfederacji śledziło ponad 670 tys. użytkowników serwisu. O planowanym zdjęciu konta przez korporację Meta poinformował pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński.

Partia wydała oświadczenie w tej sprawie. Zaznaczono, że serwis nigdy nie kontaktował się z partią ani jej administratorami w sprawie rzekomych naruszeń regulaminu serwisu.

Podczas konferencji prasowej poseł Konfederacji Krzysztof Bosak zwrócił uwagę, że Konfederacja to „parlamentarna partia politycznej opozycji w Polsce”. – To zdumiewające, że korporacja Meta – operator Facebooka – kontaktował się z rządem, a nie z nami, w sprawie rzekomych naruszeń regulaminu. Nie mieliśmy do tej pory żadnego kontaktu z Facebookiem. Nie jest to sprawa błaha, bo w tej chwili przepływ informacji w demokracji jest uzależniony od kilku platform internetowych. Jeżeli 2 lub 3 platformy zdecydują się wyłączyć któryś komitet wyborczy, to dla połowy wyborców w Polsce nie będzie on istniał – mówił poseł Bosak.

– Nie zgodzimy się na to, żeby wiodący aktor na rynku rozpowszechniania informacji, przy obojętności państwa polskiego stosował cenzurę. Będziemy walczyć, a Facebooka wzywamy do transparentności – podkreślił.

– To, co zrobił fb z @KONFEDERACJA_ to oczywisty skandal. Każdy, kogo to cieszy musi pamiętać, że jutro on może zostać scancelowany – zależy jak zawieje ideologiczny wiaterek – napisała na Facebooku reporterka Radia Maryja Zuzanna Dąbrowska. – Usuwanie największego profilu partyjnego w Polsce jest skandalicznym zagraniem. Oczywiście, jako firma prywatna mogli to zrobić, problem jednak w tym, że usunięcie nastąpiło w ramach „cenzury prewencyjnej”, a ta według Konstytucji RP jest niedopuszczalna – ocenił Marcin Jan Orłowski z Wolność TV.

– Facebook usunął profil KONFEDERACJI czyli partii politycznej legalnie działającej w Polsce i wybranej w demokratycznych wyborach. Jest to wręcz rażący atak na wolność słowa i demokrację w Polsce. Od dawna apeluje by wprowadzić prawodawstwo penalizujace tego typu praktyki BigTech – zaznaczył Marcin Rola z wRealu24.

– Portal nczas.com od dwóch lat jest praktycznie wyrzucony z dystrybucji googla (oprócz wyszukiwarki) i Facebooka. Nasz yt jest wyrzucony z dystrybucji i co chwila demonetyzowany. Ostrzegałem, że będą kolejne kroki. Ciekawe czy PiS w tym uczestniczył? – pyta Tomasz Sommer.

W telewizji wRealu24 założyciel naszego portalu Dominik Cwikła ocenił natomiast, że może być to ze strony korporacji test, czy już jest możliwe bezkarne usuwanie profili legalnych partii politycznych, które w wyniku zatwierdzonych i uznawanych przez Zachód wyborów znalazły się w parlamencie europejskiego państwa.

Przypominamy, że Facebook od dłuższego czasu stosuje także wobec nas cenzurę prewencyjną, twierdząc – na podstawie bardzo naciąganej opinii lewicowego portalu „Demagog” – że siejemy rzekomo dezinformację, w związku z czym zasięgi w serwisie naszego profilu zmniejszone są co najmniej 10-krotnie. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ i TUTAJ.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Facebook skasował profil partii Konfederacja za treści „niezgodne ze standardami społeczności”. Komentatorzy wprost: To cenzura prewencyjna. Jest oświadczenie (WIDEO)

  • 6 stycznia 2022 o 15:39
    Permalink

    Trzy myśli z mojej strony. (1) Już od dekady nie robię zakupów w sklepie „Stokrotka”, bo uznałem, że obsługa tego sklepu nie jest miła. Chodzę do innych sklepów – i jakoś żyję. (2) Jak ktoś słusznie zauważył, FB jest firmą prywatną i ma prawo robić to, co zechce. (A klient ma prawo z usług firmy skorzystać lub nie.) Jeśli jednak jakieś prawo wymusiłoby na FB przywrócenie tego profilu, wbrew woli FB, to 10x bym się zastanowił, zanim założyłbym własny portal tego typu. Bo skoro nie mógłbym na MOIM portalu cenzurować tego, kogo bym chciał, to nie byłaby już moja własność. (3) Naprawdę przykro patrzeć, jak rzekomi „wolnościowcy” z K awanturują się w tej sprawie…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net