Fałszywe oskarżenie o islamofobię

foto: YouTube
foto: YouTube

Czternastoletnia Syryjka mieszkająca w Berlinie oskarżyła motorniczego tramwaju o to, że wyrzucił ją z pojazdu, ponieważ nie podobał mu się jej hidżab. Przedstawiciele przewoźnika dementują tę historię i tłumaczą: dziewczynę wyproszono z tramwaju, ponieważ jadła kebab.

Syryjska nastolatka przekonała dziennikarzy, że jest ofiarą dyskryminacji religijnej. Przez niemieckie media przetoczyła się bulwersująca opowieść o dziewczynie, którą wyrzucono z tramwaju ze względu na noszone przez nią muzułmańskie nakrycie głowy. Nastolatka twierdziła, że motorniczy przez głośnik nakazał jej wyjść z pojazdu, ponieważ miała na sobie hidżab. Sprawa nabrała rozgłosu jako przykład dyskryminacji muzułmanek w Niemczech.

Tymczasem, zdaniem berlińskich zakładów komunikacyjnych BVG, cała historia miała zupełnie inny przebieg. Kierowca, który wyprosił młodą Syryjkę z wagonu wyjaśnia, iż zrobił to, ale bynajmniej nie z powodu jej stroju. Dziewczyna, która wraz z koleżanką podróżowała tramwajem, jadła kebab, co narusza przepisy dotyczące podróżowania komunikacją miejską. Film z monitoringu potwierdza, iż nastolatka faktycznie spożywała kebab w tramwaju. Wersję motorniczego potwierdziła także jedna z pasażerek, świadek zdarzenia.

MGOT/panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.