Fb na wojnie z narodowcami

Administracja polskojęzycznego Facebooka ruszyła niemal na wojnę z narodowcami. Zablokowane zostały główne profile nacjonalistów, które służyły do ogólnej komunikacji ws. Marszu Niepodległości oraz zbiórek funduszy na organizację wydarzenia. Oprócz tego administracja usuwa kolejne fejsbukowe wydarzenia związane z Marszem Niepodległości.

foto: Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net
foto: Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net (c)

Z Facebooka zniknęły dotychczas m.in. profile: „Marsz Niepodległości” (około 250 tys. „lubiących”), „Ruch Narodowy” (170 tys.) oraz „Młodzież Wszechpolska” (80 tys.). Wcześniej zniknął też fanpage Obozu Narodowo-Radykalnego.

Blokowane są także prywatne konta działaczy nacjonalistycznych. Może to utrudnić lokalne przygotowania do wyjazdów do Warszawy na ogólnopolski Marsz Niepodległości, który od kilku lat gromadzi około 100 tys. osób w stolicy.

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” przedstawiciele Facebooka powiedzieli, że „wspierają wolność wypowiedzi”, ale „wolność musi współgrać z powszechnym poczuciem bezpieczeństwa”. Ciężko uwierzyć w słowa przedstawicieli, biorąc pod uwagę fakt, że komunistyczna partia „Razem” istnieje na Facebooku i gromadzi ponad 75 tys. osób. Wciąż działa także fanpage „Czarny Protest” (17 tys.), którego zwolennicy niejednokrotnie już wykazywali się agresją, o braku kultury oraz zwykłym chamstwie nie wspominając.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zajmuje się tropieniem w sieci i zgłaszaniem do sieci prawie wszystkiego co nie jest skrajnie lewicowe, sugeruje, że to właśnie on jest odpowiedzialny za zamieszanie. „Zdradzimy wam pewien sekret. W najbliższych dniach uderzymy w 50 kolejnych prawicowych profili” – czytamy na Facebooku Ośrodka.

Jas/Pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net