22 czerwca 2024
Wiadomości

Finansowanie kampanii PiS „na lewo”? Śledztwo na Podkarpaciu

– Prokuratorzy z Katowic badają wątek dotyczący ewentualnego nielegalnego finansowania kampanii wyborczych PiS na Podkarpaciu – przekazali dziennikarze śledczy Radia ZET i radiozet.pl.

Mariusz Gierszewski i Radosław Gruca ustalili, że po raz pierwszy ten wątek pojawił się w śledztwie dotyczącym członka Trybunału Stanu z PiS i nieprawidłowości w Uzdrowisku Rymanów. Wówczas przez rok podsłuchiwano lokalnych polityków PiS i menadżerów uzdrowiska.

Z podsłuchanych rozmów wynikało, że robione były „zrzutki” na kampanię wyborczą PiS od członków zarządów i rad nadzorczych spółek. „Zrzutki” wynosiły od 5 do 15 tys. zł.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

– Śląski wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej to niemal jednostka specjalna. To tam lata temu aplikację robił Zbigniew Ziobro, a dziś jest „kuźnią kadr” Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Prokuratury Generalnej. W ostatnich latach tamtejszy śledczy prowadzili wiele „gorących” postępowań, m.in. w sprawie afery wokół Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) – podaje z kolei onet.pl.

Radio ZET podkreśla, że pieniądze te nie przechodziły przez konto komitetu wyborczego.

radiozet.pl / onet.pl

fot. Krystian Maj/KPRM (kadrowane)

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net