23 czerwca 2024
Wiadomości

Firma W.KRUK kontra RAZ

Rafał A. Ziemkiewicz skrytykował znaną firmę jubilerską w kontekście sponsorowania przez tę markę nagrody w plebiscycie „Wysokich Obcasów”. Tym samym, który nagrodził również Natalię Przybysz za publiczne chwalenie się zamordowaniem nienarodzonego dziecka. Firma zagroziła publicyście pozwem za naruszenie dóbr osobistych.

Chodzi o plebiscyt Superbohaterki Wysokich Obcasów, w którym zdecydowano o nagrodzeniu Natalii Przybysz „za odwagę szczerego wyznania – w czasach postprawdy, propagandy i opresji kobiet”. Chodzi o opowieść piosenkarki o tym, jak udała się ona na Słowację, by zamordować swoje nienarodzone dziecko. Jako przyczynę podawała m.in. zbyt małe mieszkanie i chęć zachowania komfortu.

Jak podaje sama redakcja, partnerem głównym plebiscytu jest firma W.KRUK, przyznająca również  osobne, własne wyróżnienie w plebiscycie. O swojej reakcji na całą sprawę napisał publicysta Rafał A. Ziemkiewicz. – Wstyd, ale kupiłem tam sporo prezentów dla żony i nie ma jak tego zwrócić – poinformował dziennikarz, dodając do swojego posta grafikę ze zdjęciem Przybysz, parodiującą reklamy marki W.KRUK.

Przedstawiciele firmy grożą Ziemkiewiczowi sądem i nawołują, by sprostował, że grafika, która w błyskawicznym tempie rozeszła się po sieci, nie jest oficjalną reklamą marki. – Najwyraźniej firma uważa, że trafiła na gówniarza, którego można nastraszyć pismem z kancelarii adwokackiej – a nie na dziennikarza czynnego od ponad ćwierć wieku, dla którego takie pisma i procesy sądowe są od lat częścią uprawianego zawodu – pisze Ziemkiewicz w odniesieniu do sprawy. –  Sponsorami „superbohaterki” WO byli także: Gino Rossi, Yonnelle, Jeep, homebook.pl i super-pharm. Będę o tym pamiętał planując zakupy – dodaje.

W odpowiedzi na portalu natemat.pl ukazał się tekst mający ośmieszyć Ziemkiewicza. – Wszystko przez „reklamę” firmy biżuteryjnej, w której „wystąpiła” Natalia Przybysz – sugeruje Oskar Maya. Wedle autora RAZ miał rzekomo… pomylić grafikę kpiącą z W.KRUKA z prawdziwą reklamą. – Ale jest mały szczegół: ta reklama… nie jest prawdziwa – dodaje „bystry” autor, mimo iż Ziemkiewicz nigdzie nie sugerował uznania mema za element prawdziwej kampanii. W tekście Mayi nie ma zresztą informacji, iż w oburzeniu Ziemkiewicza chodzi o sponsorowanie gali, na której nagrodzono „aborcyjną celebrytkę”.

MGOT/wyborcza.pl, natemat.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net