Franciszek i Demokraci chcą wstrzymania wykonania kary śmierci na potrójnym mordercy. Wśród powodów – rasizm

60-letni Ernest Lee Johnson ma wkrótce zostać stracony za potrójne morderstwo. W jego sprawie zainterweniowali Demokraci… i Franciszek. Jak przekonują, kara śmierci… utwierdzi traumę wśród osób czarnoskórych.

Jutro Ernest Lee Johnson ma zostać stracony poprzez zastrzyk. To kara, jaką wymierzył sąd w Missouri w USA za potrójne morderstwo.

W sprawie zbrodniarza zainterweniowali Demokraci oraz Franciszek. W liście do gubernatora Missouri Franciszek poprosił o anulowanie kary śmierci ze względu na „człowieczeństwo Johnsona i świętość ludzkiego życia”. Zaznaczył przy tym, że „poważne zbrodnie, takie jak jego, zasługują na poważną karę”.

Kongresmeni z ramienia Demokratów, Cori Bush oraz Emanuel Cleaver II przekonywali zaś, że egzekucja mordercy… przyczyni się do utrwalenia traumy, jaką rzekomo mają odczuwać osoby czarnoskóre.

– Faktem jest to, że te wyroki śmierci nie dotyczą sprawiedliwości. Dotyczą tego, kto ma władzę instytucjonalną, a kto nie. Podobnie jak wcześniej niewolnictwo i lincz, kara śmierci utrwala cykle traumy, przemocy i usankcjonowanych przez państwo morderstw w kolorowych społecznościach – bredzą kongresmeni. Należy podkreślić wybitną perfidię tego apelu. Ciężko bowiem uznać, że kara śmierci została orzeczona z powodu skóry zbrodniarza, a nie ze względu na kilkukrotnie popełnioną zbrodnię. Mało tego – skupiono się na sprawcy niczym ofierze, natomiast o „traumie” bliskich zamordowanych nie wspomniano.

Johnson pobił a następnie zastrzelił trzy osoby w 1994 roku. Byli pracownikami sklepu. Ich zwłoki ukrył w lodówce, po czym uciekł z miejsca zbrodni. Zabrał przy tym pieniądze ze sklepowej kasy.

o2.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Franciszek i Demokraci chcą wstrzymania wykonania kary śmierci na potrójnym mordercy. Wśród powodów – rasizm

  • 6 października 2021 o 07:53
    Permalink

    ten franciszek to zwykle bydle to nie papiez to pomylka i lewacki leb idealnie rozwala kosciol od srodka lepiej by na stosie wygladal jak kiedys czarownice

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net