17 maja 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Franciszek: Kościół nikomu nie zamyka drzwi przed nosem

Papież Franciszek mówił w rozważaniu przed południową modlitwą maryjną o owocach, które chrzest w Duchu Świętym przyniósł Kościołowi. Wskazał, że wydarzenie Pięćdziesiątnicy od razu stało się głośne na zewnątrz Wieczernika.

– Kościół nie powstaje wyizolowany, rodzi się jako powszechny, jeden, ​​katolicki, o jasno określonej, ale otwartej na wszystkich tożsamości, która obejmuje cały świat, nie wykluczając nikogo – mówił Franciszek – Matka Kościół nikomu nie zamyka drzwi przed nosem, nikomu! Nie zamyka ich nawet przed największym grzesznikiem, przed nikim. A to dzięki mocy, dzięki łasce Ducha Świętego. Matka Kościół otwiera na oścież swe drzwi dla wszystkich. Czyni to, ponieważ jest Matką – zapewnił Papież.

Franciszek przypomniał, że Duch Święty, który napełnił w dzień Pięćdziesiątnicy serca uczniów, jest początkiem nowego okresu świadectwa i braterstwa. – Jest to czas, który zostaje dany z wysoka, od Boga, jak języki ognia, które zstępują na głowę każdego z uczniów. Był to płomień miłości, który spala wszelką gorycz; był to język Ewangelii, która przekracza wszelkie bariery dzielące ludzi i dotyka serc tłumów bez względu na język, rasę czy narodowość – powiedział Ojciec Święty.

– Podobnie jak w dniu Pięćdziesiątnicy, także i dziś Duch Święty zstępuje nieustannie na Kościół i na każdego z nas, abyśmy wyszli z naszej przeciętności, naszego zamknięcia i abyśmy przekazywali całemu światu miłosierną miłość Pana. To jest nasza misja! Także my otrzymujemy dar „języka” Ewangelii i „ogień” Ducha Świętego, byśmy głosząc Jezusa zmartwychwstałego, żywego i obecnego pośród nas, rozpalali nasze serca oraz serca ludów przybliżając wszystkich do Niego, drogi, prawdy i życia – podkreślił Franciszek.

Mug/pl.radiovaticana.va

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net