ŚDM: Papież odwiedzi Auschwitz

Kraków, Częstochowa i Łagiewniki – to znane już miejsca, które papież odwiedzi w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży. W planach znajdzie się również wizyta w dawnym niemieckim KL Auschwitz. Papież odwiedzi to miejsce ze względu na męczeńską śmierć św. Maksymiliana Kolbego. 

W piątek, nazajutrz po spotkaniu z młodzieżą na Błoniach, Franciszek odwiedzi teren dawnego obozu KL Auschtwiz. Dzień papieskiej wizyty zbiegnie się z rocznicą dnia w 1941 r., gdy św. Maksymilian Kolbe dobrowolnie zgłosił się, by ponieść śmierć w zastępstwie innego więźnia. Dokładna data tego wydarzenia nie jest znana, ponieważ nie zachowały się żadne dokumenty z nim związane, jednak najprawdopodobniej był to właśnie 29 lipca. Św. Maksymilian Kolbe zmarł w sierpniu tego samego roku. Będącego na skraju śmierci głodowej księdza dobito zastrzykiem fenolu.

Teren dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego odwiedzili przed Franciszkiem również poprzedni papieże. W 1979 do byłego KL Auschwitz udał się św. Jan Paweł II. Powiedział wtedy, że „nigdy jeden naród nie może rozwijać się kosztem drugiego„. W 2006 r. teren obozu odwiedził papież Benedykt XVI, wspominając św. Teresę Benedyktę od Krzyża – Edytę Stein, która została zamordowana w jednej z komór gazowych Auschwitz.

Plan całej wizyty papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie można zobaczyć TUTAJ.

MGOT/gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net