Franciszek o wierności

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Podczas audiencji papież Franciszek zwrócił uwagę na wartość wierności obietnicom, zwłaszcza w kontekście zawierania małżeństwa. Słowa papieża nabierają ogromnego znaczenia również w związku z trwającym Synodem, podczas którego moderniści starają się zdewaluować nierozerwalność tego sakramentu.

– Trzeba przywrócić społeczne poszanowanie dla wierności w miłości. Trzeba wydobyć z ukrycia codzienny cud milionów mężczyzn i kobiet, którzy odradzają podstawy swego życia rodzinnego, jakimi żyje każde społeczeństwo, nie będące w stanie zagwarantować tego w inny sposób – powiedział ojciec święty. Podkreślił, iż obietnica wierności, którą składają sobie nawzajem żona i mąż, stanowi podwalinę rodziny i jej przyszłości. To w owej obietnicy zawiera się zobowiązanie do akceptacji swoich słabości, do przyjęcia i wychowania potomstwa czy do opieki nad rodzicami, gdy będą już w podeszłym wieku.

– Nasza wierność obietnicy jest jednak zawsze powierzona łasce i miłosierdziu Boga. Kościół stawia sobie za punkt honoru umiłowanie rodziny ludzkiej, w chwilach dobrych i złych! Niech Bóg da nam stanąć na wysokości tej obietnicy. Módlmy się też za ojców synodalnych, aby Pan pobłogosławił ich pracy, wykonywanej z twórczą wiernością, ufając, że On jako pierwszy, Pan, jest wierny swoim obietnicom – dodał Franciszek.

MGOT/gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net