Franciszek poleciał do Gruzji i Azerbejdżanu

Ojciec Święty wyruszył na trzydniową pielgrzymkę do Gruzji i Azerbejdżanu. Jest to 16. zagraniczna pielgrzymka Ojca Świętego od rozpoczęcia pontyfikatu. Papież wraca na Kaukaz po trzech miesiącach – dwa miesiące temu papież wrócił z Armenii.

foto:YouTube
foto:YouTube

Podróże na pogranicze Europy i Azji wpisują się w styl i wymowę pielgrzymek Franciszka. Ojciec Święty przede wszystkim odwiedza kraje, które zostały zranione przez konflikty. Jego celem jest zachęta wiernych do wejścia na drogę pojednania i pokoju. Watykaniści zwracają uwagę na bardzo ważny ekumeniczny i międzyreligijny aspekt tej wizyty.

Jeszcze dzisiaj papież przybędzie do stolicy Gruzji, Tbilisi, gdzie powita go m.in. prawosławny patriarcha Gruzji Eliasz II. Następnym punktem programu jest spotkanie Ojca Świętego z prezydentem kraju Giorgiem Margwelaszwilem oraz z innymi przedstawicielami władz. Papież zostanie także przyjęty przez patriarchę Eliasza II. W planie pielgrzymki jest również Msza na stadionie w Tbilisi, w której wezmą udział przedstawiciele gruzińskiego prawosławia oraz odwiedziny jednego z najstarszych miast kraju, Mcchety, gdzie znajduje się siedziba Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego.

W niedzielę papież poleci do Azerbejdżanu. Franciszek odprawi tam Mszę i spotka się z prezydentem Ilhamem Alijewem. Ojciec Święty spotka się także z przedstawicielami wspólnot prawosławnej i żydowskiej.

Mas/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net