Franciszek wyznał swoją naiwność. „Myśleliśmy, że wojna w Europie to już przeszłość”

Franciszek podczas spotkania z ambasadorami wykazał się niesamowitą szczerością, ale i naiwnością. Jak wyznał, „myśleliśmy, że wojna w Europie to przeszłość”.

Słowa Franciszka cytuje watykański serwis vaticannews.va. Słowa padły podczas audiencji nowych ambasadorów w Stolicy Apostolskiej z Pakistanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Burundi oraz z Kataru.

Franciszek przekonywał, że rzekomo mieliśmy nadzieję po dwóch latach Wielkiej Histerii – którą konsekwentnie nazywa „pandemią” – na „moment wytchnienia”. – Jednak później czarne chmury wojny spowiły niebo nad Europą Wschodnią – mówił.

– Większość ludzi wierzyła, że wojna w Europie to zamierzchłe czasy – ogłosił Franciszek. Choć nie wspomniał, skąd przekonanie o tym, że taką naiwną postawę przyjęła „większość ludzi”.

W Europie konflikty zbrojne wybuchały dość często. Okres od zakończenia II wojny światowej do upadku ZSRS i lokalnych konfliktów na jego byłych terytoriach oraz wojna domowa w byłej Jugosławii była jednym z najdłuższych znanych okresów pokoju na kontynencie. Stan pokoju trwał „aż” ponad 40 lat.

Fakty te negują jakiekolwiek przekonanie o tym, że na naszym kontynencie nie będzie wojen. Zaś wypowiedź Franciszka wskazuje, jak naiwne ma podejście polityczne.

vaticannews.va / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net