Francja i USA szykują atak na ISIS w Iraku

Rzecznik rządu w Paryżu Stephane Le Foll poinformował dzisiaj, że Francja i USA przygotowują skoordynowany atak na bastion ISIS w Iraku. Polityk nie potwierdził doniesień prasowych z których wynika, że w Libii zginęło dwóch francuskich żołnierzy.

– Jean-Yves Le Drian [minister obrony – red.] jest w Waszyngtonie. Przygotowuje z Amerykanami skoordynowany atak na Mosul – powiedział Le Foll w wywiadzie dla radia France Info. Dwa lata temu miasto zostało podbite przez Państwo Islamskie. Od tego czasu jest głównym bastionem dżihadystów. Mosul jest uważany za miasto o strategicznym znaczeniu.

Rzecznik prasowy rządu odniósł się także do informacji podanych przez dziennik „Le Parisien”, który podał, że w Libii zginęło dwóch francuskich żołnierzy sił specjalnych. Mężczyzna oznajmił, że nie może potwierdzić tych doniesień. Zaświadczył jednak, że obecnie przebywają tam francuscy komandosi. – Siły specjalne oczywiście są tam, dzięki temu mamy pewność, że Francja jest obecna tam, gdzie trwa walka przeciwko terrorystom – powiedział Le Foll.

Od 2014 roku Libia stała się miejscem rywalizacji zwalczających się dwóch obozów politycznych na wschodzie i zachodzie. USA i europejscy sojusznicy Baraka Obamy mają jednak nadzieję, że powstały po rozmowach pokojowych ONZ rząd jedności pomoże zakończyć podział Libii wywołany przez obalenie poprzedniego legalnego rządu przy interwencji Stanów Zjednoczonych. To właśnie amerykańskie bombardowania wspierające rebelię przeciwko Kadaffiemu pozwoliły ekstremistom nasilenie działalności i pogrążył kraj w kryzysie gospodarczym.

Mas/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net