22 maja 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Francja: likwidacja świąt katolickich

Partia Socjalistyczna we Francji chce zlikwidowania świąt katolickich na terytoriach zamorskich. Jest to dalszy ciąg jej antyklerykalnej polityki.

Erika Bareigts, socjalistyczna deputowana z wyspy Reunion, wniosła o poprawkę do prawa Marcon. Chodzi o umożliwienie pracy handlowej w dwanaście niedziel w ciągu roku. Poprawka została przyjęta w zeszłą sobotę przez niższą izbę francuskiego parlamentu.

Zmiany nastąpią także w departamentach oraz na terenach zamorskich. Tam władze lokalne mają zdecydować o tym, które dni w ciągu roku mają być wolne od pracy.

Erika Bareigts dąży do tego, aby zostały zlikwidowane dni wolne w katolickie święta takie jak: Poniedziałek Wielkanocny, Wniebowstąpienie, drugi dzień święta Zesłania Ducha Świętego, Wniebowzięcie NMP oraz Wszystkich Świętych. Istnieje także możliwość zniesienia wolnego podczas świąt Bożego Narodzenia. Dniami wolnymi od pracy mają być przede wszystkim: 1 maja, 14 lipca i 11 listopada jako dni republikańskie.

Aby ta ustawa została wcielona w życie, musi być najpierw ogłoszona w Dzienniku Ustaw. Temu może zapobiec jeszcze Rada Konstytucyjna. Jest bowiem możliwość stwierdzenia, że poprawki wniesione przez socjalistyczną deputowaną nie mają nic wspólnego z „koniunkturą i aktywnością”, które są głównymi celami prawa Marcon.

AMMO/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net