Francja: Pacjent będzie decydował o końcu życia

Zgromadzenie Narodowe we Francji zakończyło debatę na temat zakończenia życia człowieka. Był to projekt ustawy przedstawiony przez Partię Socjalistyczną i Unię na rzecz Ruchu Ludowego. Podjęto decyzję o możliwości odmówienia uporczywego leczenia.

Taka możliwość została już stworzona przez prawo Leonettiego w 2005 roku. Ważne to jednak było przez trzy lata i lekarz mógł się na to nie zgodzić. Nowa ustawa ma dać wybór dorosłej osobie co do zakończenia swojego życia.

Obecnie lekarze będą musieli dostosować się do nowo przyjętych norm. Wyjątkiem ma być jedynie okres, w którym należy ocenić sytuację, kiedy nastąpi zagrożenie życia. Chory będzie mógł zmienić zdanie w każdej chwili, a jego wskazania nie będą miały żadnego limitu czasowego. Wszelkie wytyczne będą przechowywane w krajowym rejestrze.

W opozycji wobec nowej ustawy stanął Xavier Breton (Unia na rzecz Ruchu Ludowego). Stwierdził on bowiem, że jednostka ulegnie sakralizacji, przez co rola lekarza zostanie sprowadzona jedynie do świadczenia usług. Deputowani jednak przegłosowali rozszerzenie możliwości pacjenta.

AMMO/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net