Francja. Policja zakazuje wjazdu Konwojowi Wolności do Paryża

Paryska policja poinformowała, że zakazała organizowania protestów w Paryżu przez „zmotoryzowaną grupę”. Tymczasem na sobotę zapowiedziany jest wjazd francuskiego Konwoju Wolności do stolicy.

Manifestacje na wzór kanadyjskiego Konwoju Wolności pojawiają się na całym świecie. Po Ottawie, Konwój Wolności pojawił się także w Nowej Zelandii i Australii, stając się dużym wyzwaniem dla tamtejszych władz. Teraz ma pojawić się w Paryżu.

Konwój Wolności to sprzeciw wobec absurdalnych i szkodliwych restrykcji wprowadzanych pod pretekstem tzw. pandemii, w tym przymusu szprycowania preparatem warunkowo dopuszczonym do obrotu na terenie UE oraz stosowania paszportów covidowych w celu wprowadzania segregacji sanitarnej. Wielkie media i rządy próbują przekonywać, że to „protesty antyszczepionkowców”, choć na szczęście mało kto daje temu wiarę.

Zaplanowanej na sobotę manifestacji w Paryżu sprzeciwia się policja i straszy, że za złamanie ogłoszonego zakazu grożą dwa lata więzienia, 4,5 tys. euro grzywny (ponad 20 tys. zł) oraz zawieszenie prawa jazdy.

Tymczasem protestujący są już w drodze. Wczoraj z Nicei, Perpignan oraz Bayonne wyruszyli motocykliści, którzy do Paryża chcą dotrzeć jutro. Dziś z kolei wjeżdżają kierowcy z Brest, Quimper, Stasbourga, Lille, Cherbourga, Tarbes, Foix i Carcassonne.

Na jednym z parkingów w Nicei zgromadziło się około 200 osób. Wielu protestujących trzymało kanadyjskie flagi, w geście z bojownikami o wolność w Ottawie i innych miastach, gdzie rozpoczęły się podobne protesty.

dorzeczy.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net