Francuska masoneria zwalcza religię

Powiązana z masonerią L’Association des Maires de France – organizacja zrzeszająca francuskich merów – przekazała władzom lokalnym wytyczne, jak dbać o „laickość” państwa w łamach lokalnej społeczności. 

Zalecenia LMF dotyczą różnych sfer życia, od strojów w szkołach do posiłków w miejskich stołówkach, nierzadko ocierając się o absurd. Najbardziej kuriozalnym zdaje się być zakaz… czynienia znaku krzyża na boiskach sportowych. Merzy zwracają uwagę na „niepokojące zjawisko wykonywania znaków krzyża przez piłkarzy” postulując, by prawnie zabroniono żegnania się przez sportowców. Wzór, zdaniem LMF, ma dać francuska reprezentacja piłkarska. Podczas ostatnich mistrzostw świata w piłce nożnej kilku zawodników wykonywało znak krzyża przed wejściem na boisko – według LMF zaburza to „zasadę laickości”. Organizacji nie podoba się również obecność na stadionach kobiet w muzułmańskich chustach.

Krytycy LMF zauważają, iż z organizacją tą silnie powiązana jest masoneria. Zasiada w niej wielu członków lóż. Obecny przewodniczący LMF i jednocześnie autor kuriozalnych wytycznych, François Baroin, jest synem Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Francji.

Mgot/kresy.pl, bfmtv.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net