Frankfurt: stołówki bez wieprzowiny

Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Władze Frankfurtu nad Menem zakazały podawania w przedszkolnych stołówkach wieprzowego mięsa. Przyczyną jest duży odsetek muzułmańskich dzieci. Frankfurt to kolejne miasto w Niemczech, które postąpiło w taki sposób.

Decyzja władz miasta nie została oficjalnie podana w formie jakiegokolwiek dokumentu ani ogłoszona publicznie. Niemcy dowiedzieli się o niej z „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, która z kolei uzyskała informacje od firmy cateringowej przygotowującej posiłki dla przedszkoli. – Dla Frankfurtu i najbliższej okolicy mamy menu bez mięsa wieprzowego – mówi przedstawiciel firmy Wisag dodając, iż nie jest to pierwszy taki przypadek w Niemczech. – Im bardziej miejsko, tym bardziej międzynarodowo, a zatem tym częściej rezygnuje się z wieprzowiny.  Na wsiach wieprzowina jest chętniej zamawiana – ocenia przedsiębiorca.

Niedawno wieprzowina znalazła się na „czarnej liście”w londyńskich przedszkolach oraz amerykańskich zakładach karnych (TUTAJ). W niektórych frankfurckich przedszkolach muzułmańskie dzieci stanowią od 30 do 50 proc. wszystkich maluchów. Również w innych miastach placówki zrezygnowały z podawania wieprzowiny, lecz zdarzają się stołówki, w których dzieci mogą wybierać sobie posiłki – z wieprzowiną bądź bez. Zdaniem publicysty Mathiasa von Gersdorffa właśnie drugie rozwiązanie jest lepsze, ponieważ uczy dzieci islamskie prawdziwej tolerancji.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net