23 maja 2024
Wiadomości

Freeganka wyciągała jedzenie ze śmietnika. Ochroniarz użył gazu, policja wlepiła jej mandat

Będąca doktorantką Uniwersytetu Białostockiego freeganka została zatrzymana podczas wyciągania ze śmietnika jedzenia obok sklepu sieci Biedronka. Ochroniarz użył na kobiecie gazu. Przybyła na miejsce policja wlepiła jej zaś mandat w wysokości 200 zł.

Freeganizm polega na sprzeciwie wobec kapitalizmu oraz samodzielnemu wykluczaniu się z codziennej ekonomii. Najczęściej wspominanym aspektem tej ideologii jest pozyskiwanie jedzenia np. ze śmietników.

– Podjechałam pod sklep, wyciągnęłam kilka rzeczy ze śmietnika: banany, winogrona, jakieś marchewki, śmietana z otwartym wieczkiem i parę innych drobnych rzeczy. Spakowałam je do skrzyneczki i zaniosłam do samochodu – powiedziała Ewelina Głowacka, której dotyczy sprawa.

Portal rządowy podaje, że kobieta pisze doktorat na Uniwersytecie białostockim i utrzymuje się ze stypendium.

– Policjanci zastali na miejscu zdarzenia ujętą przez pracownika ochrony kobietę i na podstawie informacji, które dostali przeprowadzili interwencję. Ukarali tę osobę, nakładając na nią mandat karny w wysokości 200 zł. Zabierała żywność z kontenerów umieszczonych na terenie sklepu, one stały na takiej rampie, były to pojemniki na żywność, którą sklep zwraca – powiedział podinsp. Tomasz Krupa z podlaskiej policji.

Marta Załęska, obrońca Eweliny Głowackiej, inaczej postrzega sprawę. Jak zaznacza, rzeczy, które chciała zabrać jej klientka, były wyrzucone przez sklep. Były więc rzeczami porzuconymi, bez właściciela.

– Jest freeganką, co oznacza, że stara się produkować jak najmniej odpadów. W związku z czym pozyskuje produkty, np. owoce i warzywa z koszów na śmieci – powiedziała Załęska.

pch24.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net