Gadowski: TVP Info wykazało się tym, czym kiedyś propaganda Urbana a może i Goebbelsa. To nie dziennikarstwo

YouTube

Witold Gadowski w rozmowie z Radiem Maryja odniósł się do manipulacji rządowej telewizji na swój temat. Pozwany przez niemiecki koncern medialny dziennikarz opowiedział także o samym procesie.

Zapytany o to, dlaczego TVP Info nazwało Gadowskiego „dziennikarzem TVN-u”, mimo tego, że robił wyłącznie filmy, odpowiedział, że to zwykła manipulacja. – Cała ta informacja była jedną wielką manipulacją, ponieważ nikogo nie przysłano na proces. Posłużono się filmem pana Pawła Zduna, z którego wycięto fragment pozbawiony kontekstu, całkowicie zmieniając sens mojej wypowiedzi i uznano, że wzywam do ulicznego powstania przeciwko temu rządowi, stawiając mnie na równi z KOD-em i Obywatelami RP i piszą, że były dziennikarz TVN – powiedział Radiu Maryja Witold Gadowski.

– To się zgadza z narracją, która narzucono. TVP Info wykazało się czymś takim, czym kiedyś wykazywała się propaganda Jerzego Urbana, a może Józefa Goebbelsa. Nie jest to dziennikarstwo, tylko manipulacja – dodał dziennikarz.

Zapytano go także o jego słowa, że „jeżeli obecna władza nie będzie respektowała prawa Polaków do gospodarzenia we własnym domu, to tę władzę również zmieni ulica”. – To jest odwołanie się do takiego przekonania, że po raz pierwszy od 2015 r. mamy do czynienia z odzyskiwaniem Polski i ta Polska musi być odzyskiwana przez obywateli. Należy uspołeczniać władzę, uspołeczniać kapitał. Sprawiać, że coraz więcej ludzi partycypuje w rozwoju Polski i jest zainteresowana zmianą. To miałem na myśli – w dosyć drastycznej formie – mówiąc o tej metaforze ulicy. Zwykły Polak dziś musi się czuć u siebie, w Polsce, jak w domu. Polska ma być dla zwykłych Polaków – odpowiedział Gadowski.

Dziennikarz potwierdził także, że powodem odwołania rozprawy była „za mała” sala. – Tam było dziesięć miejsc, a osób było kilkaset. Chociażby z takiego punktu widzenia należało zmienić salę. Skoro nie było większej, to odwołano proces. Tutaj nie trzeźwiłbym zarzutów sędziemu – ocenił.

radiomaryja.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net