Garstka lewaków w Katowicach szukała faszyzmu. „Wolność, równość, tolerancja”

Twitter Radio Katowice SA

Około setki osób zebrało się w Katowicach w miejscu, gdzie wcześniej narodowcy dokonali symbolicznego powieszenia donoszących na Polskę europosłów. Dzisiejszą akcję zorganizowali członkowie PO, Nowoczesnej, KOD oraz stowarzyszeń BoMiasto.pl i Tęczówka.

Na transparentach widniały napisy: „Precz z faszyzmem”, „Wolność, równość, tolerancja” oraz „Faszyzm tu nie przejdzie”.

– Nigdy więcej nie zgodzimy się na to, by panowała dyskryminacja, rasizm, ksenofobia, nietolerancja. Jesteśmy tutaj, bo nie jesteśmy obojętni. Zależy nam na tym, żeby pokazać i udowodnić, że jesteśmy miastem, regionem i krajem otwartym – mówi posłanka Nowoczesnej, Monika Rosa. – Musimy nacjonalistów, faszystów, ksenofobów pogonić precz z Górnego Śląska – dodał szef katowickiej PO, Jarosław Makowski.

Manifestacja była reakcją na event narodowców, którzy powiesili zdjęcia z wizerunkami posłów PO głosujących w Parlamencie Europejskim za przyjęciem rezolucji przeciwko Polsce. Jak podkreślają posłowie konstruktywnej opozycji, głosowanie za karaniem własnego kraju – zarówno teraz przez PO jak i w przeszłości przez PiS – powinno być traktowane jako zdrada. – Zasadnicza różnica między PiS i PO a Kukiz’15? My nigdy nie donosiliśmy i nie będziemy donosić na nasze państwo za granicą – napisał Stanisław Tyszka z Kukiz’15 na Twitterze.

interia.pl, lewy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.