23 czerwca 2024
Wiadomości

Garwolin: nastolatki zgwałcone w szpitalu

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Garwolin, nieduże miasto na Mazowszu, znalazło się na celowniku mediów. W miejscowym szpitalu doszło do wielokrotnych gwałtów na nastoletnich dziewczętach. Sprawczynie również nie miały 18 lat. Prokuratura prowadzi obecnie śledztwo w sprawie.

Przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 3 lata. Według informacji prokurator rejonowej Anny Makarewicz-Poszytek, toczy się postępowanie z art. 197 §3 pkt. 1 Kodeksu karnego, które dotyczy dwóch zdarzeń. W styczniu na terenie szpitala w Garwolinie doszło do doprowadzenia przemocą, stosowaną wspólnie z innymi osobami, do obcowania płciowego małoletniej. Wcześniej, w grudniu 2014 roku na terenie tego samego szpitala doszło do zbiorowego gwałtu dokonanego na 16-latce.

Podejrzanymi o udział w obu zdarzeniach są pacjentki tego szpitala. W odniesieniu do pierwszego czynu są to trzy nieletnie. W drugim przypadku podejrzanymi są nieletnia oraz osoba, która ukończyła 17 lat.

Prokuratora zajmuje się aktualnie postępowaniem w odniesieniu do drugiego wypadku, a więc wobec osoby, która w chwili popełnienia przestępstwa była pełnoletnia. Natomiast w sprawie czynów osób małoletnich orzekać będzie Sąd Rodzinny, który został powiadomiony o zdarzeniach przez kierownika oddziału nerwic młodzieżowych garwolińskiego szpitala. Zastanawiająca jest reakcja kierownictwa szpitala, które najwyraźniej nic nie zrobiło i nie wyciągnęło stosownych wniosków zaraz po pierwszym przestępstwie. Ofiarami przestępstw w obu przypadkach padły przecież dzieci.

Inną kluczową i godną szerszej analizy kwestią powinien być wpływ środowisk czy osób, które działając pod przewrotnymi hasłami „edukacji seksualnej”, zachęcają osoby niedojrzałe do niebezpiecznych zachowań seksualnych. Rezultatami takich działań są przestępstwa zagrożone surowymi karami, a w tle – deprawacja dzieci i dorastającej młodzieży. Lokalna społeczność z pewnością nie ma problemu z identyfikacją sprawców i ofiar, Garwolin nie jest dużym miastem. Dodatkowym złem byłaby sytuacja, gdy społecznym wykluczeniem albo ostracyzmem zostały naznaczone ofiary i ich bliscy, ale „edukatorom” z pewnością jest to obojętne.

Mug/egarwolin.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net