Gender w natarciu: 25 płci w szkole

foto: wikimedia commons
foto: wikimedia commons

W ramach walki z dyskryminacją i szerzenia postępu brytyjskie nastolatki musiały wypełniać ankietę, w której wskazano m.in. 25 różnych „płci” (gender) do wyboru. Pytano również o komfort w korzystaniu z „jednopłciowych” łazienek. Badanie zlecił brytyjski odpowiednik rzecznika praw dziecka.

13-letnie dzieci zapytano m.in. o to, jak odnajdują się w sytuacji, gdy szkolna toaleta przeznaczona jest dla konkretnej płci oraz o to, czy w szkole powinny być mundurki „unisex”. Najtrudniejsze paradoksalnie mogło wydać się jednak pytanie o własną płeć, ponieważ autorzy ankiety wskazali do wyboru aż 25 rożnych odpowiedzi! Poza chłopcem, dziewczynką, mężczyzną i kobietą ankietowane trzynastolatki miały do wyboru m.in. transseksualną kobietę, transseksualnego mężczyznę, płeć zmienną, bezpłciowość, androgynizm, chłopczycę, dwupłciowość, trójpłciowość, pół-chłopca i pół-dziewczynkę (ang. demi-boy, demi-girl) czy genderqueer.

Osobom przytłoczonym mnogością opcji ankieta wyjaśniała bardziej skomplikowane pojęcia, definiując np. osobę trójpłciową jako kogoś, kto zmienia od czasu do czasu opcję z kobiety, mężczyzny i osoby bezpłciowej. Ostatecznie ankieta została wycofana z użytku w szkołach a rzecznik praw dziecka określił ją jako „eksperyment”.

MGOT/dailymail.co.uk

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net