16 maja 2024
Wiadomości

Generał Skrzypczak wycofuje swoje poparcie dla Ukrainy

Gen. Waldemar Skrzypczak w wywiadzie dla portalu Gazetaprawna.pl wycofał się z poparcia dla Ukrainy. Jego decyzja była spowodowana uchwaleniem przez parlament ukraiński ustawy uznającej bohaterami narodowymi członków OUN/UPA zaraz po wizycie polskiego prezydenta.

Już na początku wywiadu redaktorzy zwrócili uwagę na poparcie udzielane Ukrainie przez gen. Skrzypczaka. – Wycofuję się ze wszystkiego, co powiedziałem na temat Ukrainy, na temat wsparcia tego kraju. – powiedział generał. Odniósł się również do uchwalenia ustawy gloryfikującej OUN/UPA kilka godzin po wyjściu polskiego prezydenta z parlamentu ukraińskiego – W tym momencie zrozumiałem, że Ukraina zupełnie nie liczy się z Polską – stwierdził.

Wedle opinii pana generała, Ukraina nie liczy się z rzezią wołyńską i nie zależy jej na wsparciu Polski w konflikcie w Donbasie. Takie stawianie sprawy przez ukraiński parlament może uniemożliwić zawieranie sojuszy i zacieśnienie współpracy. Generał skrytykował również polskich polityków, którzy „żyją złudzeniami”, a ich decyzje nie są w żadnym stopniu kontrowersyjne, nawet w najmniejszym. Opowiada się natomiast za porozumieniem z Finlandią i pozostałymi krajami skandynawskimi, graniczącymi bezpośrednio z Rosją.

Gen. Broni Waldemar Skrzypczak był w latach 2006-2009 dowódcą Wojsk Lądowych RP, później w 2011 roku był doradcą ministra MON Tomasza Siemioniaka. W latach 2012-2013 pełnił funkcję podsekretarza stanu w MON.

Szy

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net