Głodujące kobiety rzucały kamieniami w ISIS

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

W irackiej Faludży głodujące kobiety wyszły na ulice w manifestacji przeciwko bandytom ISIS i wywołanemu przez nich niedoborowi żywności.

O wydarzeniu poinformowało pragnące zachować anonimowość źródło. W opanowanej przez dżihadystów Faludży kilkadziesiąt kobiet wyszło na ulice w centrum miasta skandując hasła o „zaprzestaniu ludobójstwa ludności poprzez morzenia głodem”.

Demonstrantki nie usłuchały wezwań do rozejścia się, nie poddały się nawet gdy próbowano rozgonić je armatkami wodnymi. W odpowiedzi na to chwytały kamienie i ciskały nimi w próbujących je rozgonić bandytów. Wskutek tej walki dwóch z nich trafiło do szpitala w stanie krytycznym po trafieniu w głowę, wielu innych otrzymało drobne urazy i rany. Bandyci ISIS zatrzymywali demonstrantki i wywieźli w nieznanym kierunku. Niektóre kobiety uciekły.

Wcześniej irackie siły zbrojne i milicja ludowa otworzyły korytarz, którym ludność może uciekać z miasta. Jeśli wierzyć demonstrantkom, już siedem rodzin zadręczonych głodem popełniło samobójstwo.

CWIK/Panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net