10 kwietnia 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Głupi żart, czy cyberatak? Zhakowano stronę lubelskich ŚDM

foto: Facebook
foto: Facebook

„Pozdrawiamy naszych braci z okazji święta Id Al-Fitr! Allahu akbar! Przyszedł czas na odpłatę…” – taki tekst w języku arabskim i polskim pojawił się na stronie internetowej ŚDM w Lublinie. ABW i policja prowadzą śledztwo w tej sprawie.

„Pozdrawiamy naszych braci z okazji święta Id Al-Fitr! Allahu akbar! Przyszedł czas na odpłatę. Nasi wrogowie zebrali się w jednym miejscu. Szczyt NATO razem z Warszawą spłoną w Świętym Ogniu!” – to treść zamieszczonego na stronie lubelskiego ŚDM przez hakerów komunikatu.

Wczoraj po południu do policji wpłynęło zgłoszenie o włamaniu na stronę internetową ŚDM archidiecezji lubelskiej. Nadkomisarz Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji poinformowała, że sprawą zajęli się już policjanci z wydziału kryminalnego. – Jest to przestępstwo z art. 268 a KPK, za które grozi do trzech lat więzienia – informuje nadkom. Laszczka-Rusek.

 – W związku z włamaniem na naszą stronę zeznania w tej sprawie złożył ks. Adam Bab, koordynator diecezjalny ŚDM. Niestety jest to głupi żart i niepotrzebnie wprowadza zamęt i niepotrzebny niepokój. Jednak niczego nie lekceważymy, chce zapewnić, że w tej sprawie jest prowadzone śledztwo – mówi Aleksandra Dyjak, rzecznik ŚDM Archidiecezji lubelskiej.

Jak podkreśla nadkomisarz Laszczka-Rusek, gdy w Warszawie trwa szczyt NATO oraz zbliżają się Światowe Dni Młodzieży, każdy tego typu przypadek jest natychmiast badany przez specjalne służby.

To nie pierwsze groźby, które pojawiły się w związku ze szczytem NATO w Polsce oraz Światowymi Dniami Młodzieży. Wcześniej do mediów trafiły groźby, w których była mowa o „bojownikach gotowych mordować niewiernych w Lublinie, Suwałkach, Olsztynie, Bydgoszczy i Białymstoku”.

Maj/Pch24.pl, Panstwochrzescijanskie.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net