Gniezno. Dzieci otrzymały przeterminowane szczepionki

14 dzieci w wieku od sześciu tygodni do siedmiu miesięcy otrzymało w Gnieźnie przeterminowane szczepionki przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Sprawa wyszła na jaw dzięki interwencji jednej z matek, która poinformowała sanepid o zaszczepieniu jej syna przeterminowanym preparatem. Sanepid wszczął rutynową kontrolę.

W efekcie kontroli wyszło na jaw, że placówka ta nie popełniła jednorazowego błędu. Wówczas wykryto, iż co najmniej 14 dzieci w wieku od sześciu tygodni do siedmiu miesięcy otrzymało przeterminowane szczepionki.

– Czternaścioro dzieci w wieku od 6 tygodni do 7 miesięcy otrzymało szczepionkę przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, ww. szczepionka została podana w przychodni na terenie miasta Gniezna – powiedziała portalowi tarnogorski.info rzecznik prasowa gnieźnieńskiego sanepidu Ewa Cybuła.

– Rodzice zaszczepionych szczepionką po terminie ważności dzieci zostali pisemnie poinformowani o zdarzeniu, zalecono zgłoszenie się z dzieckiem do lekarza specjalisty w poradni chorób zakaźnych celem konsultacji lekarskiej i podjęcia dalszych decyzji diagnostycznych w związku z zaistniałym zdarzeniem związanych z podaniem preparatu leczniczego EUVAX po upływie terminu ważności – zaznaczyła rzecznik Cybuła.

Sprawą zajmuje się teraz prokuratura. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak przekazał, iż zlecono policji „czynności w związku z zawiadomieniem, które wpłynęło przed świętami z sanepidu”. Natomiast kolejne decyzje zapadną po przeanalizowaniu materiałów dowodowych.

Portal nie poinformował, czy był to błąd czy celowe działanie osoby, która aplikowała szczepionki.

tarnogorski.info / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net