Gorąco nie tylko na dworze. Kossakowski informuje o „mailach od Pereiry”

Wyrzucony z TVP za stworzenie paszkwilu na temat rezydentów Ziemowit Kossakowski ostatnio w dość barwny sposób przypomina o swoim istnieniu na Twitterze. Wśród opinii pojawiła się jednak ciekawa informacja, jakoby to Samuel Pereira miał osobiście zlecić byłemu pracownikowi telewizji rządowej stworzenie takiego materiału.

Twitter Ziemowit Kossakowski/YouTube (kolaż)

– Odnalazłem na moim komputerze maile z TVP jak Pereira pod nazwiskiem zleca mi paszkwil na rezydentów – napisał na Twitterze Ziemowit Kossakowski.

Samuel Pereira nie ustosunkował się do tej informacji, ograniczając się do nazwania byłego podwładnego „pajacem” oraz zarzucając mu „skandaliczne zachowanie” wobec kobiet.

Wcześniej w „Plusie Minusie” opublikowano rozmowę z byłym pracownikiem TVP. W ostrych słowach krytykuje Samuela Pereirę, szefa internetowego wydania prorządowej TVP Info. – Ten tekst zlecił mi rok temu, czyli w 2017 r., Samuel Pereira, który jest dwulicową osobą. Narobił mi wiele problemów w życiu. Miałem komisję etyki TVP na głowie – notabene tę samą, którą miał m.in. Tomasz Lis, a tekst na portalu pisało kilka osób. Z racji tego, że byłem zatrudniony w TVP Info, nie stawiłem się na komisji, żeby nie sypać i nie robić nikomu problemów. Stałem się obiektem nagonki przez fejki (fałszywe informacje – red.) Pereiry. Byłem lojalny nawet wobec tak k…ego zachowania, jak to Samuela, który wysłał mi fejki na maila służbowego. Po publikacji dzwonił, że świetna robota, dwa dni później mnie zawiesił, a potem uciekł, jak tchórz i do dzisiaj nie starczyło mu odwagi, żeby wyjaśnić ze mną sprawę w cztery oczy – czytamy na stronie rp.pl.

Warto zauważyć, że Kossakowski przeprosił bohaterkę swojego paszkwilu, co nieczęsto w III RP się zdarza. – Z tego miejsca chciałbym serdecznie przeprosić doktor Katarzynę Pikulską za tamten tekst. Na pewno się do niej odezwę z bukietem kwiatów, jeśli będzie na tyle uprzejma, że go przyjmie. […] Jestem świadom, jaka była sytuacja polityczna, i jestem świadom tego, co zrobiłem – powiedział Kossakowski.

twitter.com, rp.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

2 komentarze do “Gorąco nie tylko na dworze. Kossakowski informuje o „mailach od Pereiry”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net