Gowin chce przedłużyć kadencję prezydenta zmianą konstytucji, nagle wypowiada się abp Gądecki

Jarosław Gowin zaproponował, by zmienić konstytucję tak, aby prezydent Andrzej Duda otrzymał dwa lata rządzenia bez wyborów, ale bez możliwości reelekcji. Reżimowe media już zaczęły w tani sposób zwalać winę za sytuację na opozycję. Co ciekawe, głos zabrał abp Stanisław Gądecki.

– Nie czas na gry polityczne. Proponuję zmianę Konstytucji: 7-letnia kadencja prezydenta bez możliwości reelekcji. Jednocześnie wydłużenie kadencji @AndrzejDuda o 2 lata i przeprowadzenie wyborów po epidemii – napisał na Twitterze Jarosław Gowin.

Pomysł, jak się okazuje, podchwyciło PiS.

– Mając na uwadze interes Polski popieramy i będziemy popierać propozycję premiera Gowina, oczywiście jeśli znajdzie się większość w Sejmie i Senacie dla poparcia takiego rozwiązania – odpowiedziała rzecznik PiS Anita Czerwińska.

Warto zaznaczyć, że przedstawiony przez Gowina projekt nie odwołuje wyborów w maju. Jak czytamy w art. 2. p. 2., „zarządzone przed wejściem w życie ustawy wybory przed upływem kadencji urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej stają się bezskuteczne”. Oznacza to, że wybory należy przeprowadzić, natomiast miesiąc później zostaną one unieważnione.

Co niepokoi, krótko po złożeniu przez Gowina jego propozycji, głos zabrał abp Stanisław Gądecki.

– Apeluję do wszystkich ugrupowań i komitetów wyborczych o ograniczenie i czasowe zawieszenie wszelkiej rywalizacji politycznej dotyczącej wyborów prezydenckich – powiedział hierarcha.

Odnosząc się do apelu abpa, Krzysztof Bosak zastanowił się, „co by on miał oznaczać”.

– Trwa kampania wyborcza. Jeśli jest to apel o przesunięcie wyborów – podpisuję się pod nim […]. Jeśli jednak jest to apel o to, żeby przestać prowadzić kampanię, mimo, że wybory są zaplanowane na 10 maja, przestać dyskutować o zmianie prawa wyborczego, mimo, że większość rządząca zmienia prawo wyborcze pod siebie, no to ja odmawiam – jako obywatel i polityk – rezygnacji ze swoich praw. Mam swoje prawa i chcę z nich korzystać – powiedział Bosak w Mediach Narodowych.

twitter.com, polskieradio24.pl, youtube.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.