Gowin: koniec finansowania „periodyków LGBT”

foto: Julie Missbutterflies, licencja CC BY-SA 2.0 via Flickr.com
foto: Julie Missbutterflies, licencja CC BY-SA 2.0 via Flickr.com

Jarosław Gowin, nowy minister nauki i szkolnictwa wyższego, planuje odebranie statusu czasopisma naukowego  periodykom zajmującym się gender studies oraz tzw. kwestiami LGBT. „Gowin ogranicza rozwój nauki!” – odpowiadają działacze KPH.

Minister Gowin jasno stwierdził, że jednym z jego celów jest likwidacja statusu czasopism naukowych dla wydawnictw, które zajmują się promowaniem teorii gender bądź „queer”. Nie podoba się to działaczom promującym zachowania LGBT. W wydanym na ten temat oświadczeniu KPH posuwa się do stwierdzenia, że degradacja „naukowych” pism ich środowiska ma wpłynąć na obniżenie poziomu polskiej nauki, a także sprzyjać represjom na pracownikach naukowych zajmujących się „gender studies”.

„Działalność akademicka badająca i poddająca krytycznej analizie kwestie związane z różnymi grupami społecznymi, w tym osobami LGBT, ma donośne znaczenie w budowaniu otwartego i opartego na dialogu społeczeństwa” – piszą w swoim oświadczeniu homoaktywiści. „Niejednokrotnie jest to jedyna okazja na zdobycie rzetelnej wiedzy na temat różnorodności naszego społeczeństwa. Działania antydyskryminacyjne są podejmowane w szkołach niezwykle rzadko” – oświadczają. „Swoboda zgłębiana dyscypliny w kierunkach innowacyjnych jest warunkiem rozwoju osobistego i poczucia bezpieczeństwa. Cenzurowanie pewnych obszarów nauki obniży ich poczucie bezpieczeństwa. Co więcej, będzie sygnałem przyzwolenia przez władze na gorsze traktowanie osób LGBT przez społeczność uczelni” – straszą homoaktywiści.

Podo/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net