Granatniki w autobusie Kijów-Wrocław

Do Polski miał trafić nielegalny transport 21 granatników RPG-26. Były transportowane autobusem rejsowym.

Ukraińscy pogranicznicy wykryli w bagażniku autobusu 21 wyrzutni granatników RPG-26. Zajście miało miejsce na przejściu granicznym Krakowiec-Korczowa. Nielegalny transport udało się wykryć dzięki specjalnie szkolonemu psu. O odkryciu zostali powiadomieni funkcjonariusze śledczy MSW oraz SB, którzy pojawili się w miejscu zdarzenia.

Kierowca twierdzi, że nie znał zawartości przesyłki, po prostu został poproszony o jej przewiezienie. Nie udało się ustalić, do kogo była ona adresowana. Istnieją podejrzenia, że równolegle podjęto próby wwiezienia do naszego kraju amunicji do granatników.

Już od dłuższego czasu na Ukrainie odkrywana jest broń nielegalnie wywożona z Donbasu. Są to m.in. wspomniane granatniki, ale również broń palna czy granaty. Część z nich prawdopodobnie miała zostać sprzedana na czarnym rynku. Sprawcami mogą być czynni żołnierze formacji ochotniczych. Możliwe, że broń trafiła również do naszego kraju. W ostatnim czasie polscy pogranicznicy odkryli po naszej stronie pistolety, które zostały porzucone w koszach na śmieci przy stanowisku kontroli celnej.

Szy/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net