Grecja odsyła nielegalnych imigrantów

foto: YouTube (Euronews), "First EU migrant deportations from Greece to Turkey 'go smoothly', despite protests"
foto: YouTube (Euronews), „First EU migrant deportations from Greece to Turkey 'go smoothly', despite protests”

Z greckiej wysypy Lesbos odesłano promem 45 nielegalnych imigrantów. To już drugi taki transport do Turcji od wejścia w życie porozumienia pomiędzy UE a Turcją, mający na celu ograniczenie migracji do Europy. 

Troje aktywistów próbowało zakłócić wyjście promu z portu wskakując do wody i trzymając się łańcucha od kotwicy, jednak zostali wyciągnięci przez straż przybrzeżną, reszta protestujących próbowała się przedostać do portu.

Greccy celnicy powiedzieli w wywiadzie dla BBC, że dziś do Turcji ma być odesłanych 140 osób. Imigranci niebędący Syryjczykami trafią do ośrodków deportacyjnych, zaś Syryjczycy zostaną przewiezieni do obozów dla uchodźców i zajmą miejsce syryjskich imigrantów, którzy zostaną przewiezieni na teren UE.

W poniedziałek z greckiej wyspy Lesbos do tureckiego portu w Dikili odesłano pierwszą 202-osobową grupę nielegalnych imigrantów pochodzących głównie z Afganistanu i Pakistanu. Proces deportacji nielegalnych imigrantów został jednak wstrzymany, ponieważ władze tureckie zostały zasypane wnioskami o azyl. Szybkie załatwienie sprawy nie jest możliwe, ponieważ brakuje personelu zdolnego rozpatrzyć wszystkie wnioski.

Szy/radiomaryja.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.