Gross straci odznaczenie?

foto: Facebook
foto: Facebook

Niegdyś Jan Tomasz Gross otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP. Teraz, jak informuje Onet, Kancelaria Prezydenta złożyła w MSZ zapytanie, czy za skandaliczne i antypolskie wypowiedzi odznaczenie może zostać odebrane.

Historyk został odznaczony w 1996 r. przez Aleksandra Kwaśniewskiego za „wybitne osiągnięcia naukowe”. Po tym, jak Gross wielokrotnie szkalował i oczerniał Polaków na forum międzynarodowym, wiele osób domaga się odebrania mu odznaczenia. Onet.pl informuje, iż zapytanie odnośnie tego tematu wysunąć miała kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy. Na razie ma trwać oczekiwanie na opinię w sprawie Grossa.

O odebranie pisarzowi Orderu postulowało również wielu Polaków w sieci. W odpowiedzi na wypowiedź Grossa, jakoby „Polacy w trakcie wojny zabili więcej Żydów niż Niemcy”, na Facebooku skrzyknęło się 14 tys. osób, domagających się procesu sądowego wobec historyka za szkalowanie Polski. Powstała również inicjatywa odnośnie odebrania mu orderu. W październiku ub. roku ruszyło śledztwo wobec Grossa, wszczęte przez prokuraturę (TUTAJ).

Podo/niezalezna.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net