Groźby wobec o. Rydzyka

            foto: Laurine Depta/Ruch Obrony Życia
foto: Laurine Depta/Ruch Obrony Życia

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą zawiadomił prokuraturę okręgową w Warszawie o popełnieniu przestępstwa. Sprawa dotyczy nawoływania do zabicia o. dra Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja.

Internauci w chamski sposób nawoływali do zabicia kapłana w komentarzach pod tekstem „Tajemnice ojca Rydzyka”. Artykuł opublikowany został przez portal wp.pl.

Zawiadomienie złożył Ryszard Nowak. Podkreślił, że fakt wielokrotnego podkreślania śmierci dyrektora Radia Maryja budzi wielki niepokój. Zanzaczył też, że nie może być na to zgody. – To były bardzo mocne słowa. Oprócz tego na tym portalu było wiele wpisów znieważających o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Doniesienie zostało złożone drogą mailową, prokurator już je otrzymał. Uważam, że sprawa jest naprawdę bardzo poważna. O. Tadeusz Rydzyk CSsR, autorytet dla wielu milionów Polaków jest szantażowany i chce się go zabić. To, co się stało, to dla nas po prostu szok. Dlatego też Prokuratura Okręgowa powinna się tym jak najszybciej zająćpowiedział Ryszard Nowak.

Według Komitetu, autorzy komentarzy popełnili  przestępstwo z  artykułu 255 § 2 Kodeksu Karnego, który brzmi: „Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

W najbliższym czasie prokuratura podejmie decyzję, czy za groźby zostaną wyciągnięte konsekwencje.

CWIK/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net