2 kwietnia 2024
Wiadomości

„Gulczas” i jego gang usłyszeli zarzuty. Napadali na konwojentów i podawali się za policjantów

– Piotr G. ps. Gulczas, Marcin S. ps. Molek oraz Tomasza D. ps. Daca znaleźli się wśród siedmiu osób powiązanych z grupą mokotowską oraz tzw. grupą obcinaczy palców, przeciwko którym prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu – czytamy na interia.pl. Gang usłyszał zarzuty m.in. rozbojów z użyciem broni palnej, noży i innych niebezpiecznych przedmiotów na konwojentów, którzy przewozili pieniądze.

– Prokurator oskarżył siedem osób, Piotra G. ps. Gulczas, Marcina S. ps. Mołek, Oskara Z. ps. Oskar, Tomasza D. ps. Daca, Mirosława K. ps. Korzeń, Jacka Sz. ps. Buszmen oraz Pawła Z., którym zarzucił popełnienie rozbojów z użyciem broni palnej, noży oraz innych niebezpiecznych przedmiotów – przekazał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Prokurator zarzucił też oskarżonym podżeganie do rozboju z użyciem niebezpiecznych przedmiotów i usiłowania rozboju na osobach narodowości wietnamskiej lub chińskiej oraz kradzieży 3,5 mln zł.

– Część osób została oskarżona o usiłowanie włamania i kradzieży samochodu marki Porsche oraz kradzieży luksusowego Audi Q7 – podkreślono w komunikacie.

Akt oskarżenia skierowano do Sądu Okręgowego Warszawa Praga. Dotyczy szeregu napadów na konwojentów.

– Rozboje, w tym również z użyciem broni palnej, były dokonywane głównie w Warszawie i okolicach. Sprawcy działali w bardzo brutalny sposób posługując się bronią palną w tym pistoletami maszynowymi, nożami, rurkami, kijami bejsbolowymi. Niejednokrotnie ofiary doznawały licznych ran, które zagrażały ich życiu i zdrowiu. W trakcie napadów sprawcy podawali się również za policjantów – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Za zarzuty w akcie oskarżenia grozi do 15 lat więzienia. Śledztwo prowadził Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie wspólnie z wydziałem do walki z terrorem kryminalnym Komendy Stołecznej Policji

Grupa mokotowska podlegała w latach 90-tych mafii pruszkowskiej. Choć ogółem grupa uchodziła za brutalną, szczególnie wyróżniali się na jej tle tzw. „obcinacze palców”. Ci zajmowali się porywaniem ludzi dla okupu.

interia.pl / onet.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net