Gulen o autorytarnych dążeniach prezydenta Erdogana

foto: twitter.com/GulenCollection
foto: twitter.com/GulenCollection

Tureckie władze wydały nakaz aresztowania muzułmańskiego kaznodziei Fethullaha Gulena, który obecnie przebywa na emigracji w USA. Gulen określił ten rozkaz jako „kolejny przykład dążenia przez prezydenta Erdogana do autorytaryzmu i odwrotu od demokracji”.

Prezydent Turcji oskarża 75-letniego Gulena o odegranie kierowniczej roli w nieudanej próbie zamachu stanu do której doszło w połowie lipca. „Dobrze wiadomo, że turecki system sądowy nie jest niezależny, tak więc ten nakaz jest tylko kolejnym przykładem dążenia przez prezydenta Erdogana do autorytaryzmu i odwrotu od demokracji” – napisał w oświadczeniu Gulen. Duchowny cały czas odpiera zarzuty z których wynika, że miał związek z próbą zamachu.

Wczoraj sąd w Stambule wydał na muzułmańskiego kaznodzieję nakaz aresztowania. W dokumencie napisano, że Gulen, który od 1999r. mieszka w Pensylwanii, „nakazał przeprowadzenie próby zamachu stanu z 15 lipca”. Póki co Ankara nie złożyła jeszcze formalnego wniosku do władz USA o ekstradycję mężczyzny. Przedstawiciele władz Turcji kilkakrotnie domagali się już od USA wydania Gulena, którego nazywają terrorystą. Waszyngton chce jednak, aby Ankara przedstawiła najpierw dowody na udział duchownego w spisku i podkreśla, że proces ekstradycji musi toczyć się ustalonym trybem.

Mas/wpolityce.pl, radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net