15 maja 2024
Wiadomości

Gwiazda skrytykował polską politykę

Foto: Szymon Surmacz, licencja CC-BY-SA-2.5., Wikimedia Commons.
Foto: Szymon Surmacz, licencja CC BY-SA 2.5 via Wikimedia Commons

– Polską rządzi opcja polityczna, która zdecydowanie jest antyspołeczna, antypracownicza – stwierdził Andrzej Gwiazda. Według legendy „Solidarności” Polacy przez ostatnie 10 lat byli karmieni bezargumentową nienawiścią.

W trakcie dzisiejszej audycji radiowej Andrzej Gwiazda mówił o aktualnej sytuacji gospodarczej i społecznej. Mówiąc też o kampanii przed wyborami prezydenckimi i w perspektywie – parlamentarnymi, stwierdził, że wobec Polaków prowadzone były zabiegi socjologiczne, które docierały głównie do grup mniej rozeznanych w sytuacji nie mających możliwości właściwego analizowania otaczającej ich rzeczywistości.

Dokąd zmierza polska gospodarka?

– Polsce i polskiej gospodarce potrzebna jest organizacja. Przemysł można odbudować. Jeżeli pod butem sekretarzy potrafiliśmy zbudować przemysł, który zajął 10. miejsce w rankingu światowym, to bez komunistycznych ograniczeń pójdzie nam to o wiele łatwiej. Nie będzie wcale łatwo, tylko że nie będzie gorzej jak w tej chwili, a będzie to droga w górę – odniósł się do sytuacji gospodarczej Gwiazda.

– Wystarczy przestać ten przemysł niszczyć, a on odbuduje się sam. Jeżeli aparat państwowy będzie temu sprzyjał, to odbudowa pójdzie jeszcze szybciej. Zakazy unijne, abyśmy się łatwo z kolan nie podnieśli istnieją, ale one są łatwe do obejścia. Unia jest za słaba, aby nas zahamować. Ale Polacy sami muszą tego chcieć – dodał.

Polska sprzedana na złom?

– Jeżeli będziemy pamiętali, że do takiego stanu w jakim jest Polska obecnie, za naszą zgodą, z przyczyn czysto politycznych, polski przemysł poszedł na złom. Myśmy go po prostu na złom sprzedali tak jak złomiarze, „bo będzie na ćwiartkę” – powiedział Gwiazda i dodał, że przemysł da się odbudować, jeżeli tylko nie będzie narzucanych przez system barier w rozwoju.

Andrzej Gwiazda, ikona „Solidarności”, odniósł się też do obecnej władzy porównując ze sobą PRL i III RP. Stwierdził, że duża część społeczeństwa ulega obecnej władzy, podobnie jak w osiemdziesiątym roku było masowe poparcie dla osoby Lecha Wałęsy.

Legendarny związkowiec mówił również o koniecznej reformie szkolnictwa oraz o kandydatach w wyborach prezydenckich, takich jak Paweł Kukiz czy Grzegorz Braun.

Mug/radiownet.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net