HIT INTERNETU! Premier Morawiecki chce wspierać e-sport, żeby odciągać dzieci od komputerów. „Mam nadzieję, że wiedzę o inflacji czerpie z lepszych źródeł” (WIDEO)

Jedna z ostatnich wypowiedzi z mównicy sejmowej premiera Mateusza Morawieckiego szybko stała się hitem Internetu. Polityk przekonywał, że za pomocą e-sportu chce wyciągać dzieci sprzed ekranów monitorów na dwór.

Portal „Komputer Świat” wyjaśnia dla nieznających tematu, że e-sport to tzw. sport elektroniczny, który „’uprawiany jest przed ekranami”. – Zwykle w najpopularniejszych sieciowych „konkurencjach”, takich jak Counter-Strike, League of Legends czy DOTA 2 – czytamy.

Tymczasem premier Mateusz Morawiecki najwyraźniej przyjął, że e-sport to jakaś forma sportu fizycznego przez Internet.

– Łożymy coraz więcej środków na sport dla dzieci i młodzieży. Przez e-sport chcemy dzieci wyciągać z domów. Nie chcemy, żeby były przed tym komputerem bez programów państwowych, samorządowych. Ale specjaliści podpowiadają nam właśnie taką ścieżkę: bądźcie tam po to, żeby wyciągać dzieci sprzed ekranów monitorów, telewizorów, komputerów, właśnie na boiska, właśnie do hal sportowych. Taka właśnie jest tu przedstawiana ścieżka przez ekspertów – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– „Specjaliści podpowiadają im…” Oni w każdej dziedzinie mają takich specjalistów-podpowiadaczy poczynając od Rady Medycznej. Nie ma już chyba dnia, żeby się nie błaźnili? – skomentował na Twitterze Tomasz Czekała. – Chyba włączył sobie streama hille akurat wtedy jak wyprowadzał psa i myśli że to jest właśnie e-sport – pisze Natalia. – E-sportem odciągać dzieci od komputerów to tylko on potrafi – ironizuje Michał Kuśnierz. – Czyli jak wyjdę na dwór z laptopem to będzie to e-sport? – pyta Mikołaj.

– Kompetencje Gierka 2.0 robią coraz bardziej piorunujące wrażenie, z tygodnia na tydzień większe. To w sumie wiele wyjaśnia, jeśli chodzi o kształt Polskiego Ładu. I nie tylko – ocenia publicysta „DoRzeczy” Łukasz Warzecha. – Tak się zastanawiam, co by było, gdyby coś takiego powiedział człowiek związany z Platformą. Taki prezydent Komorowski na ten przykład – zwraca uwagę Michał Kokoszkiewicz. – Miejmy nadzieję, że np. wiedzę na temat inflacji i sposobów jej zwalczania władza czerpie z lepszych źródeł – skomentował twitterowicz Finansoteles.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net