HIT! Średniowiecze epoką komunizmu. Prof. Bartyzel dzieli się „mądrościami” z sieci

Gdy nie było przymusowej, powszechnej edukacji, masy ludzi wiedziały, że nie są mądre ani wykształcone, co nie jest niczym złym. Teraz jednak każdy nieuk i ignorant jest przekonany, że jest erudytą i bez cienia zażenowania epatuje swoim brakiem wiedzy, przekonany jednocześnie o swojej słuszności. Jednym z przykładów takiego stanu rzeczy podzielił się profesor Jacek Bartyzel.

– Czasami można się czegoś nauczyć czytając komentarze pod artykułami w sieci. Oto co niejaka Kamila napisała pod informacją o decyzji gubernatora Arkansas zakazującej niemal całkowicie aborcji (pisownia oryginalna):”komuniści chca cofnąć świat do epoki którą rozumieja i sa w stanie nadążyc czyli do sredniowiecza” – czytamy w poście prof. Jacka Bartyzela na Facebooku.

– To ja już się nie będę więcej dziwił, jak mi student(ka) powie na egzaminie z doktryn, że najbliższą konserwatyzmowi doktryną jest komunizm – podsumował prof. Bartyzel.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Należy zaznaczyć, że nie jest niczym złym brak wykształcenia czy wiedzy o kwestiach politycznych i społecznych. Większość ludzi nie jest bowiem stworzona do tego, aby zajmować się skomplikowanymi kwestiami i mechanizmami dotyczącymi życia społecznego.

Problem tkwi jednak w tym, że mamy demokrację i przymus nauczania. Z jednej więc strony państwo wmawia ludziom, że znajomość i zrozumienie tego wszystkiego jest jakimś obowiązkiem, z drugiej zaś powszechna edukacja uwieńczona papierkiem utwierdza ludzi, że mają kompetencje do wypowiadania się na wszelkie tematy. Efekt widać chociażby w przytoczonym przez prof. Jacka Bartyzela przypadku.

facebook.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.