Holland: Polacy są skażeni PiSem antysemitami

foto: YouTube (Komitet Obrony Demokracji Kod), "Agnieszka Holland na Manifestacji KOD 19 12 2015"
foto: YouTube (Komitet Obrony Demokracji Kod), „Agnieszka Holland na Manifestacji KOD 19 12 2015”

„Polska znajduje się w stanie zimnej wojny domowej” – skarży się dziennikowi „Die Welt” Agnieszka Holland. Zdaniem reżyserki biorącej udział w demonstracjach KOD, w Polsce dzieli się twórców na żydowskich i nieżydowskich oraz fałszuje historię.

Na łamach niemieckiego dziennika Holland przekonuje m.in, że w Polsce panuje antysemityzm, a reżyserów dzieli się na „Żydów”, którzy produkują antypolskie filmy, i „nie-Żydów”, którzy „zawsze mówią prawdę”. Wraz z dojściem do władzy PiS w naszym kraju, zdaniem reżyserki, zapanował nacjonalizm, a „40 proc. Polaków jest zatrutych przez Prawo i Sprawiedliwość”. Holland oskarża również Polaków o to, że w czasie wojny przyłączali się do zabijania Żydów, co teraz miałoby być tuszowane, m.in. przez Kaczyńskiego. – Chce wzbudzić w Polakach przekonanie, że są najważniejszym i najlepszym narodem, a wszystkie popełnione przez nich w przeszłości grzechy nie miały miejsca, że to kłamstwa i pomówienia. Do realizacji tego planu używa m.in. mediów publicznych – twierdzi Holland.

Co ciekawe,  analiza wydawanych przez niemieckie koncerny mediów polskojęzycznych wskazuje na coś zgoła innego, na co zwraca uwagę portal niewygodne.info.pl. Należący do niemiecko-szwajcarskiego koncernu Ringier Axel Springer tygodnik „Newsweek Polska” tworzy w zbiorowej świadomości polskich czytelników patologiczne przekonanie o nikłej wartości swojego narodu i wzbudzenie w nim kompleksu niższości. Jednym z przytaczanych przykładów jest seria okładek tygodnika, według których Polska jest „męczarnią”, „Kokolandem” czy „krajem wściekłych ludzi”. Polaków przedstawia się tam jako podejrzliwych i nieufających nikomu pogan. To wszystko buduje wśród czytelników przekonanie, że Bruksela i Berlin to „naturalne siły postępu i europejskości”, które uzyskują prawo do sprawowania nad Polską zwierzchnictwa. Zdaniem portalu, niemieckie media działają na korzyść Niemiec i kreują lęk przed „koncepcją silnej i niezależnej Polski”, która może zagrozić interesom gospodarczym Berlina.

Mas/kresy.pl, wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net