Holland porównuje prezesa PiS do Stalina

foto: YouTube (Komitet Obrony Demokracji Kod), "Agnieszka Holland na Manifestacji KOD 19 12 2015"
foto: YouTube (Komitet Obrony Demokracji Kod), „Agnieszka Holland na Manifestacji KOD 19 12 2015”

Kolejne zadziwiające wypowiedzi Agnieszki Holland. Tym razem reżyser porównała Jarosława Kaczyńskiego do Hitlera i Stalina, zaś jego działania do okrucieństw chińskiej rewolucji kulturalnej. Swoje zadziwiające opinie Holland wyrażała na internetowej stronie informacyjnej Komitetu Obrony Demokracji.

– Patrząc na niego jak na postać ze scenariusza mogę powiedzieć, że tkwi w nim zły człowiek. Jakiś bies Dostojewskiego, którym wydaje się nim rządzić – demonizowała Holland na łamach portalu koduj24.pl. Zdaniem zwolenniczki KOD prezes partii rządzącej stał się wcieleniem zła po tragicznej śmierci Lecha i Marii Kaczyńskich. – Teraz w każdym z luster odbija się tylko jego własna twarz. Wiec zaczęłam mieć wrażenie, że będzie to bardzo niebezpieczne, że z Kaczyńskim może stać się coś podobnego, co ze Stalinem po samobójczej śmierci jego żony, która nie pochwalała okrucieństwa, a kiedy jej zabrakło, Stalin zaczął mordować na potęgę. Oczywiście, my jesteśmy małym krajem, więc ci nasi „führerzy” też mają swoją skalę – stwierdziła Holland.

– Nie chcę używać prostych analogii, ale Kaczyński jest człowiekiem o głęboko zaburzonej osobowości, który żywi się konfliktem. On bez konfliktu i wroga, którego mógłby zwalczać, umiera – kontynuowała swoją wypowiedź reżyser. – Żeby historii nadać kształt taki, jak sobie wyobraża PiS, też trzeba otworzyć wiele frontów walki i przeprowadzić swoistą rewolucję kulturalną na wzór chińskich hunwejbinów – dodała. Hunwejbini, członkowie Czerwonej Gwardii, byli grupą sterowanych przez maoistyczne władze młodych ludzi, którzy w czasie tzw. rewolucji kulturalnej dopuszczali się, za zgodą władz, upiornych aktów przemocy. Rozsierdzona i zachęcana do walki przez chińskich komunistów młodzież demolowała budynki i atakowała wszystkich, których uznawała za „wrogów ludu” (najczęściej byli to ich nauczyciele i wykładowcy). Przedstawicieli inteligencji upokarzano publicznie, bito, terroryzowano, a nierzadko również mordowano.

To nie pierwsza tego rodzaju wypowiedź Holland, odkąd reżyser stała się propagandową tubą KOD-u. Uprzednio mieszkająca we Francji Holland przekonywała m.in., że Polacy są „skażeni antysemityzmem” (TUTAJ).

MGOT/pch24.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.