Homoseksualna Irlandia

W Irlandii przeprowadzono referendum odnośnie tzw. „małżeństw jednopłciowych”. 62 procent głosujących zgodziło się na legalizację tych związków. Było to pierwsze tego typu referendum w Europie i na świecie.

Jeszcze przed głosowaniem, arcybiskup Dublina, Diarmuid Martin prosił, by nie głosować za ustawą. Wyjaśnił, że nie można uznać prawa par jednopłciowych bez zmiany definicji małżeństwa. Stwierdził również że Kościół „musi zejść na ziemię”. -Czy zupełnie rozeszliśmy się z młodym pokoleniem? Stajemy się Kościołem dla osób podobnie myślących, a nie Kościołem docierającym do ludzi, o jakim mówi papież Franciszek – zauważył abp Martin. Jako cel wyznaczył sobie szukanie nowego sposobu docierania do wiernych i przekazywanie im nauczania Kościoła.

Po legalizacji związków partnerskich Irlandia zajmie 14 miejsce w Europie i 19 na świecie w klasyfikacji krajów popierających zboczenia. Do 1993 roku homoseksualizm był zabroniony przez prawo. Natomiast w 2010 roku dokonano legalizacji związków partnerskich. W 2013 komisja ds. reformy konstytucyjnej nakazała uznanie homoseksualizmu  za „małżeństwo”.

W 2011 r. spis powszechny  wykazał, że 84,2 proc. Irlandczyków uznaje katolicyzm za swoją religie.

Joan/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net