Huragan Niklas nad Polską
Pojawiło się ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed wichurami, których prędkość może sięgać 100 km/h.
Nad Polskę północną nadciąga huragan Niklas. Już teraz wiatr jest bardzo silny, jednak największą prędkość osiągnie dziś wieczorem i w nocy. Ostrzeżenia otrzymały niemal wszystkie województwa. Najgorsza sytuacja ma być: w dolnośląskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim i łódzkim. Słabiej będzie wiać w: małopolskim, świętokrzyskim, opolskim, śląskim, podkarpackim, lubelskim, pomorskim oraz mazowieckim.
Ostrzeżenia obowiązują do jutra rana, jednak w niektórych miejscach nadal może być silny wiatr, w porywach do 85 km/h. Zagrożone tutaj jest południe i wschód Polski. Taka pogoda a utrzymać się do połowy drugiego tygodnia.
AMMO/interia.pl