2 marca 2024
Kultura i recenzjeWiadomości

Hymn prześladowanych

foto: YouTube (KSM AP iTV) "100 Dni dla Syrii - Do Ciebie Panie"
foto: YouTube (KSM AP iTV) „100 Dni dla Syrii – Do Ciebie Panie”

W piątek, 6 marca w godzinach wieczornych miała miejsce premiera hymnu krucjaty modlitewnej 100 dni dla Syrii. Głównym celem akcji jest modlitwa za chrześcijan przesladowanych w Syrii i innych krajach arabskich.

Tekst hymnu zaczerpnięty jest z Pisma Świętego, a dokładniej z psalmu 141. Refren jest wołaniem do Boga z pokorną prośbą o wysłuchanie. Hymn przypomina słowa Chrystusa, że każdy z nas będzie prześladowany za wiarę, ale kto pozostanie wierny, ten będzie zbawiony. Delikatna i melodyjna pierwsza część utworu prowadzi do dynamicznej, ożywczej zwrotki ułożonej przez rapera, Tomasza Gerka, która przepełniona jest mistrzowskimi porównaniami i metaforami opartymi o aktualną sytuację w Syrii. Opowieść jaką przedstawiają muzycy potrafi wzruszyć, wywołać refleksje ale też zmotywować do działania. Bardzo dobrze dobrani instrumentaliści oraz klimatyczny damski wokal Aleksandry Paradowskiej wprowadzają słuchaczy w świat modlitewnego skupienia i bardzo wrażliwie opowiadają o trudnej sytuacji syryjskich męczenników.

– Przede wszystkim nadzieja. Nadzieja na to, że Bóg jest w stanie rozwiązać najtrudniejsze sprawy, nawet takie które po ludzku wydają się być beznadziejne – opowiada Aleksandra Paradowska, wokalistka, kompozytorka i instrumentalistka. – Nadzieja, ale także zawierzenie się Bogu i ufność, że na końcu Dobro zwycięży – dodaje artystka.

Kobiecy, delikatny, lecz charyzmatyczny głos Oli, rytmiczna gitara akustyczna, modlitewne, pełne nadziei teksty i niepowtarzalny klimat przykują niejedno ucho i oko. Intensywna, soczysta perkusja będąca w ciągłym dialogu z gitarą, skrzypcami i wokalem dodaje całości napędu, energii i smaku. Co więcej, teksty zawierają w sobie taki rodzaj energii, która zwraca uwagę na tragiczną sytuację chrześcijan w Syrii i daję spory zastrzyk motywacji do tego by zmieniać swoje życie na lepsze.

Jeśli podoba Ci się hymn 100 dni dla Syrii, zagłosuj na niego w notowaniu Listy z Mocą.

śpiew: Arek Buczkowski, Aleksandra Paradowska, Aleksandra Wiszniewska, Paulina Wiśniewska

gitara: Dominik Paradowski

perkusja: Maciej Rozwadowski

rap: Tomasz Gerek

zdjęcia, montaż: Michał Hubala, Szymon Jędruchów

Dołącz do krucjaty 100 dni dla Syrii

www.100dnidlasyrii.pl

TUTAJ fanpage na Facebooku

CWIK

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net