Idą w zaparte. Andrusiewicz: Nie ma mowy o likwidacji kwarantanny

– Na ten moment nie ma mowy o likwidacji kwarantanny – zapowiedział rzecznik ministerstwa pandemii Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik ministerstwa mówił, że mamy „spadki rzędu 12 proc.” przy porównywaniu pełnych tygodni. Zaznaczyć należy, ze ostatnio minister pandemii Adam Niedzielski sam przyznał, że zmniejszyła się liczba wykonywanych testów, więc zgodnie z praktyką, maleje liczba pozytywnych wyników testów, które nie świadczą w praktyce o niczym innym, jak o natężeniu testowania ludzi. Mimo to o samych liczbach mówił rzecznik ministerstwa pandemii, w których dostrzegł „trend” spadków.

– Towarzyszą temu dwie ważne statystyki. Po pierwsze spadek zleceń testów z Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Tydzień temu było ich ponad 45 tys. dziennie, teraz mamy poniżej 40 tys. Drugi argument to spadek liczby wykonywanych codziennie testów – przyznał rzecznik.

– W tej chwili w Polsce mamy panujący już Omikron. W ciągu tygodnia-dwóch pozostałe warianty – jak Delta – odejdą w niepamięć – mówił Andrusiewicz, zaznaczając, że ten wariant to obecnie 84 proc. pozytywnych wyników.

Wspomniał także o krótszym bezsądowym areszcie zwanym powszechnie „kwarantanną”. Ten ma wynosić dla wszystkich siedem dni.

– Wiąże się to, po pierwsze, z krótszym okresem objawowym, z krótszym okresem, kiedy zarażamy aktywnie i z koniecznością przywracania do pracy pracowników w różnych branżach, bo – widzicie państwo – przy tej zakaźności wirusa jak szybko wyłączane są osoby z rynku pracy, co nie pozostaje bez wpływu dla gospodarki naszego kraju – kontynuował.

Szczegóły mają zostać podane w środę. Zapowiedział jednak, że „na ten moment nie ma mowy o likwidacji kwarantanny”.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net