III RP zawalczy o wolność słowa w mediach społecznościowych? Rząd zapowiada. Cwikła: Jeśli w to wierzycie, jesteście naiwniejsi, niż…

Zbigniew Ziobro, członek rządu z tytułem ministra sprawiedliwości zapowiedział ustawę broniącą przed arbitralną, ideologiczną cenzurą ze strony gigantów internetowych. Dominik Cwikła stwierdza zaś, że naiwnością jest wierzyć, że wyjdzie to poza etap szumnych deklaracji.

Ziobro przedstawił projekt ustawy rzekomo mający obronić internautów z Polski przed ideologiczną cenzurą, niezgodną coraz częściej z umową zawieraną między użytkownikiem a serwisem.

Projekt zakłada ustanowienie pięcioosobowej Rady Wolności Słowa. Za niestosowanie się do rozstrzygnięć tego organu, serwisy mają otrzymywać kary od 50 tys. do 50 mln zł. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób państwo polskie miałoby wyegzekwować swoje postanowienia wobec zagranicznego koncernu.

Z kolei Dominik Cwikła stwierdza, że wiara w to, iż obecne państwo rzeczywiście realnie podejmie walkę z ideologiczną cenzurą, to ogromna naiwność.

– Serio uważacie, że Morawiecki, który chwalił się, że jego kuzynka jest prezesem w YouTube, ruszy do walki z amerykańskimi korporacjami od mediów społecznościowych w imię obrony wolności słowa Polaków? Jeśli tak, to jesteście naiwniejsi niż sądziłem – napisał na Minds.com założyciel naszego portalu Dominik Cwikła.

Swoimi powiązaniami rodzinnymi premier Mateusz Morawiecki pochwalił się w trakcie konferencji w Davos rok temu, udostępniając wspólne zdjęcie.

– Chyba wszyscy w Polsce wiedzą co to jest YouTube, ale pewnie nie wszyscy wiedzieli, że jego szefową jest Susan Wójcicki. Na pewno Was zaskoczę, ale Susan jest moją daleką kuzynką z serca Świętokrzyskiego – jej rodzina mieszkała w Piotrowicach a moja rodzina w Nawarzycach i znały się świetnie. Te relacje potwierdziliśmy już na wielu przykładach – napisał Morawiecki.

Przypominamy, że ekipa rządząca próbowała już hucznie zapowiadać „walkę o wolność słowa w Internecie”. W nieistniejącym już Ministerstwie Cyfryzacji Polacy mieli mieć możliwość zgłaszania przypadków łamania wolności słowa przez koncerny internetowe. Na hucznych zapowiedziach się skończyło.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.