Ikea przeciw rosyjskiemu prawu

„Ikea Family Live” nie będzie już dostępny za wschodnią granicą. Wydawca nie chce dostosować się do panujących tam przepisów prawnych.

Nie chodzi bynajmniej o kwestie polityczne czy prawa człowieka, lecz o… homoseksualizm. Od dwóch lat w Rosji obowiązuje zakaz propagandy nietradycyjnych relacji seksualnych. Nie zezwala on m.in. na ukazywanie treści dotyczących homoseksualizmu osobom poniżej osiemnastego roku życia. Treści te, jak się okazuje, są nie tylko obecne w magazynie „Ikea Family Live”, ale i wyjątkowo istotne dla wydającej go szwedzkiej firmy.

W 2013 roku Ikea usunęła z rosyjskiej wersji magazynu artykuł o dwóch kobietach żyjących w związku i wychowujących wspólnie dziecko. Tym razem jednak meblowy potentat stwierdził, iż nie zamierza dostosowywać zawartości swoich publikacji do panujących w Rosji praw i obyczajów. Nie chce również, by „Ikea Family Live” był dostępny jedynie dla osób pełnoletnich. Zamiast tego firma po prostu rezygnuje z rosyjskojęzycznego wydania. Nie wiadomo, jak decyzja ta wpłynie na sytuację szwedzkiej marki na rynku wschodnioeuropejskim.

Mgot/pb.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net