Imigranci grożą Polkom w Szwecji

foto: Wikimedia Commons (edytowane)
foto: Wikimedia Commons (edytowane)

Nielegalni imigranci przebywający w Szwecji grożą Polkom urządzeniem im „Sylwestra w Kolonii na walentynki”. Ma to być odwet za „planowany” przez Polaków „atak” na ośrodek dla imigrantów znajdujący się pod Sztokholmem. Obecnie trwa zbiórka pieniędzy dla Polaków zatrzymanych w związku z próbą ataku na ośrodek w Nynäshamn.

Jedna z Polek została napastowana przez nielegalnych imigrantów. W odwecie Polacy postanowili się zemścić za krzywdę wyrządzoną siostrze jednego z nich.

„UWAGA w WALENTYNKI!!!
Doszły dziś do mnie słuchy ze ,”uchodźcy” szykują odwet za Nynäshamn. Piszą na fb otwarcie ze zrobią Polkom takie walentynki jak w Niemczech Sylwester. (Gdzie jest kontrola na tym portalu – oni mogą, my nie? ). Dziewczyny uważajcie na siebie, nie chcę siać zbędnej paniki, ani nawoływać do agresji, ale ja też zostałam ostrzeżona!” – taki wpis pojawił się na zamkniętej grupie na Facebooku „Polacy w Szwecji”.

– W walentynki lepiej zostać w domu, bo oni chyba faktycznie coś szykują. A na policję liczyć nie możemy. Zresztą, mówimy o Walentynkach, tymczasem żadnego dnia nie możemy być tu bezpieczni – mówi Agnieszka (nazwisko do wiad. redakcji) w rozmowie z portalem niezależna.pl.

Do ataku na ośrodek dla nielegalnych imigrantów ostatecznie nie doszło, jednak groźby pod adresem Polek popłynęły, a Polacy zostali zatrzymani. Teraz na Facebooku trwa zbiórka pieniędzy na pomoc zatrzymanym. Wczoraj miał się także odbyć o 9.00 przed budynkiem sądu w Sztokholmie protest Polaków, który jest wymierzony w politykę imigracyjną i kłamstwa szwedzkich mediów na temat ataku na ośrodek w Nynäshamn.

Polki apelują o spokój w trakcie manifestacji by nie dać się sprowokować oraz są pewne tego, że dołączą do nich inni ludzie. Szwedzkie media natomiast dużo mówią o polskiej ksenofobii i rasizmie, bagatelizując zarazem temat agresywnych przybyszy z Afryki i Bliskiego Wschodu.

– Do tego już się przyzwyczailiśmy. Szkoda, że polskie media, takie jak Polsat, czy TVN nie są w stanie powiedzieć prawdy o tym, że polskie kobiety nie mogą bezpiecznie wyjść na ulicę. Że jedyne określenia względem białych kobiet, jakie padają ze strony imigrantów, to dziwka, szmata itd. Czujemy się tu osamotnieni – nie kryje rozgoryczenia Agnieszka.

Szy/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net