Imigranci jak dzikusy. Próbując przekroczyć granicę, atakowali kijami i kamieniami Straż Graniczną. Dwóch żołnierzy zostało rannych

– Cudzoziemcy używali kijów i rzucali kamieniami w funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego. Jeden z żołnierzy został uderzony przez cudzoziemca gałęzią w twarz, a drugi kamieniem w twarz. Obaj musieli zostać przewiezieni do szpitala w Białymstoku – poinformowała w rozmowie z PAP o wczorajszych incydentach przy granicy rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Wczoraj wieczorem do szpitala w Białymstoku trafiło dwóch żołnierzy. Zostali ranni podczas akcji powstrzymania nielegalnego przekroczenia granicy przez niezidentyfikowanych i niezwykle agresywnych intruzów nadchodzących z terytorium Białorusi. Straż graniczna odnotowała podczas incydentów łącznie około 60 nielegalnych imigrantów, którzy próbowali siłowo przekroczyć granicę.

Jak podkreśliła, część z najeźdźców była niezwykle agresywna. – Cudzoziemcy używali kijów i rzucali kamieniami w funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego. Jeden z żołnierzy został uderzony przez cudzoziemca gałęzią w twarz, a drugi kamieniem w twarz. Obaj musieli zostać przewiezieni do szpitala w Białymstoku. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Już opuścili szpital – powiedziała rzecznik SG.

Dodała, że również funkcjonariusze SG doznali obrażeń, jednak lekkich i nie wymagających interwencji ratowników medycznych. Nachodźcom nie udało się przekroczyć granicy.

– Wśród osób forsujących granicę, funkcjonariusze rozpoznali białoruskich żołnierzy w cywilnych ubraniach, którzy m.in. nożycami cięli concertinę – mówiła rzecznik.

Rzucanie kamieniami w pograniczników miało też mieć miejsce w sobotę, w okolicach Usnarza Górnego.

Według SG, w niedzielę 508 razy próbowano przekroczyć polską granicę. Zatrzymano 19 obcych. 13 z nich to obywatele Syrii, 5 Iraku i jeden Palestyńczyk. Za pomocnictwo zatrzymano 2 Irakijczyków, Niderlandczyka oraz Irakijczyka z obywatelstwem niemieckim.

wp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net